Skar?yski Wortal Turystyczny
  Zarejestruj się   | Strona Główna |     | Albumy |     | Forum |     | Artykuły |     | Poczta |              

           

Skar?yski Wortal Turystyczny: Forums

Skar?yski Wortal Turystyczny :: Zobacz temat - Piknik archeologiczny "Rydno 2007"

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Piknik archeologiczny "Rydno 2007"
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> W obiektywie
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
heodes
Niedorzecznik prasowy


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 217

PostWysłany: Pon Maj 14, 2007 8:15 pm    Temat postu: Piknik archeologiczny "Rydno 2007" Odpowiedz z cytatem

Ruszy?y przygotowania do pikniku archeologicznego. W zakolu rzeki Kamiennej w Stadninie "Stary M?yn" u pa?stwa Mosurków pojawili si? pasjonaci chc?cy rozpropagowa? to pi?kne miejsce. W miejscu gdzie tysi?ce lat temu osiedlili si? pierwsi ludzie, natchnieni pozytywna energi? tego miejsca, cz?onkowie PTTK o./Skar?ysko, cz?onkowie Wortalu Turystycznego i przedstawiciele gminy Skar?ysko-Ko?cielne przyst?pili do rekonstrukcji fragmentów osady ?owców reniferów. Oto pierwsze wyniki ich pracy.



Wykorzystuj?c elementy wytworzone przez przyrod? pojawi?y si? zr?by sza?asu.



W konstrukcji wykorzystano pochylony pie? wierzby.


Mozolne zaplatanie poszycia sza?asu.



Przed zachodem s?o?ca schronienie by?o uko?czone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspolnym trudem wybudowlismy szalas w kilka godzin. Nie majac wprawy i doswiadczenia a majac troszke lepsze narzedzia. Z pewnoscia tez mamy mniej sil niz nasi paleolityczni przodkowie.
Co najwazniejsze do prac dolaczali sie co chwila nowi autochtoni. Ot tak przyszli pomoc bo cos fajnego sie bedzie dzialo.

Wlasciciel mlyna mowil ze tydzien temu juz trafili sie turysci chcacy zobaczyc ta wioske ktora my dopiero budujemy. Oby byla to dobra wrozba....

Mam propozycje aby wszyscy ci co mogli zabierali z domu dostepne skory, aby wygladalo to na osade lowcow, abybysmy poczuli ten paleolit.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ka_tula
Dreptak


Dołączył: Apr 03, 2007
Posty: 44

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja ?a?uj?, ?e w tym roku nie b?d? mog?a by? Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prace postepuja. Na dzien dzisiejszy stoja juz 3 domy koczownikow z Rydna. Do tego postawiono 2 wspolczesne namioty.
Atmosfera pracy organizatorow bardzo piknikowa i nastroje dopisuja.
Jutro o 13:00 poczatek jednej z naszych pierwszych wielkich imprez.
Skory i dzidy mamy w pogotowiu Very Happy



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heodes
Niedorzecznik prasowy


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 217

PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 9:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj ponad 20 osób uczestniczy?o w przygotowaniu pikniku. Porz?dkowano teren na zakolu Kamiennej, przygotowywano drewno na ogniska. Pojawi?y si? namioty, w których prezentowane b?d? eksponaty, a przybyli ze wschodnich rubie?y archeolodzy zamieszkali w zbudowanych na Rydnie ziemiankach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy dzien Pikniku za nami. praca ciezka ale warta wlozonej pracy. Nie spotkalem osoby niezadowolonej. Trzeba jeszcze troszke sil na jutro zostawic.

Oto stacjonujacy w rezerwacie koczownik:


A oto efekty pracy uczestnikow - prace z gliny:


Tu prowadzone przez Grzegorza prace przy glinie:


Nasi koczownicy praslowianscy praktycznie podeszli do wyrobow z gliny:


Dr Piotr Kardys wytlumaczyl nam dokladnie Co, Czym i Gdzie jest RYDNO:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heodes
Niedorzecznik prasowy


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 217

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zapozna? si? ze stron? internetow? "naszego koczownika"
http://www.pozi.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Master
Site Admin
Site Admin


Dołączył: Jan 25, 2006
Posty: 68

PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem









Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Nimzeb
Newbie
Newbie


Dołączył: May 18, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 5:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ?a?uj?, ?e dopiero wczoraj wieczorem (18 maj) si? dowiedzia?em o tym pikniku.
Ale my?l?, ?e diz? te? b?dzie fajnie zamierzam si? tam wybra?
Razz
_________________
\
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
agiko
Newbie
Newbie


Dołączył: Nov 02, 2006
Posty: 1

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywi?cie ?a?uj?,?e z przyczyn ró?nych nie mog? zobaczy? tego w naturze... Ca?e szcz??cie,?e zdj?cia s? tak dobre i jest ich troch?. :)Czekaj?c na wi?cej zdj??, ju? teraz gratuluj? udanego przedsi?wzi?cia.Wierz?,?e dalszy ci?g pikniku b?dzie równie udany.Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nimzeb
Newbie
Newbie


Dołączył: May 18, 2007
Posty: 4

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed chwil? wróci?em, by?o super. Bardzo fajne Very Happy
_________________
\
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
heodes
Niedorzecznik prasowy


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 217

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Wiele pracy wymaga?a rekonstrukcja ziemianki. Przed ziemiank? warsztat do wyrobu ochry.



Nieopodal nad nurtem rzeki zamieszka? koczownik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Master
Site Admin
Site Admin


Dołączył: Jan 25, 2006
Posty: 68

PostWysłany: Sob Maj 19, 2007 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piknik Archeologiczny Rydno 2007 dobieg? ko?ca.
W tej 2-dniowej imprezie ??cznie udzia? wzi??o ok. 500 osób.
Zamierzony cel czyli popularyzacja wiedzy o rezerwacie Rydno zosta? osi?gni?ty Smile

Jeszcze raz chcia?bym podzi?kowa? wspó?organizatorom za ?wietn? wspó?prac?, grupie CO-ARTO za ?wietn? wystaw? fotografii, sponsorom za nagrody i wszystkim tym którzy uczestniczyli w Pikniku.
Mam nadziej?, ?e kolejna edycja b?dzie jeszcze lepiej zorganizowana i bogatsza w atrakcje.

Jeszcze kilka fotek dla tych którzy nie byli lub byli i uda?o mi si? ich z?apa? w obiektyw Smile

CO-ARTO-wicze przy namiocie z fotografiami (Bart, Leo, Qwert, Ja tj. Master i JuniorMaster)



Bart porównywa? w?asne uz?bienie z z?bem mamuta Smile



Rzuku na bezrobocie nie b?dzie móg? narzeka? Smile zawsze znajdzie prace przy rozcieraniu hematytu



Specjalna fotka kolegi z dzieci?stwa Smile - Obieca?em Ci Czarek



Nie oby?o si? oczywi?cie bez konkursów z nagrodami ...



i ?wietnej zabawy dla m?odzie?y (przyszli archeolodzy ze swoj? rekonstrukcj?)



Dzi?ki Piknikowi poznali?my te? ?wietnych ludzi pe?nych pasji - jeszcze raz pozdrawiamy







Do zobaczenia na kolejnym Pikniku Archeologicznym na Rydnie !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 6:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto bylo spalic sie na sloncu aby zobaczyc zdziwione miny mieszkancow naszego regionu gdy dowiedizeli sie jakim SKARBEM jest RYDNO. Warto bylo bo dzici sie usmiechaly i zobaczyly ze budowanie i tworzenie daje efekt.
Spotkalo sie duzo ludzi ktorzy byli zadowoleni.

Dzieki wielkie Panstwu Mosurkom wlasciceielom terenu za jego udostepnienie - bo to miejsce niezwykle.

Dziekuje Masterowi bo To On wlozyl najwiecej trudu w organizacje Pikniku.

Musze jeszcze cos ze swoim spalonym czolem zrobic Smile ale warto bylo Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zuziaczek
Newbie
Newbie


Dołączył: May 23, 2007
Posty: 2

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 12:03 pm    Temat postu: Rydno Odpowiedz z cytatem

Cze??! Fajna stronka! Dowiedzia?am si? o niej b?d?c na III Pikniku Archeologicznym na Rydnie! Fajowa imprezka, ale przegl?daj?c Wasze forum, co? mi si? zacz??o niezgadza?! Dosta?am regulamin i w nim konkretnie jest napisane ?e Organizatorami Pikniku jest Oddzia? Mi?dzyszkolny PTTK w Starachowicach. Dowiadywa?am si? troch? na ten temat i faktycznie tak by?o! A na Wortalu wsz?dzie sie podaje ?e jednak Piknik organizowa?o Skar?ysko. Czy kto? móg?by mi w ko?cu wyja?ni? jak to jest?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> W obiektywie Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Emerald Theme by Lorkan Themes

Theme Design© 2004(c) by: Lorkan Themes

Wszystkie znaki © nale?a do ich prawowitych w?ascicieli
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.08 sekund


TOP SWIETOKRZYSKIE !