Skar?yski Wortal Turystyczny
  Zarejestruj się   | Strona Główna |     | Albumy |     | Forum |     | Artykuły |     | Poczta |              

           

Skar?yski Wortal Turystyczny: Forums

Skar?yski Wortal Turystyczny :: Zobacz temat - Skamienia?o?ci

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Skamienia?o?ci

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Obserwacje przyrodnicze
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 2:15 pm    Temat postu: Skamienia?o?ci Odpowiedz z cytatem

Od kilku dni posiadam ponad 20 kg skamienialy fragment drzewa znaleziony przy lesnej drodze - wykopany przez koparke.



Sapcer ulica Turystyczna ze Skarzyska Ksiazecego do Majdowa oplacil sie tym znaleziskiem w rowie przydroznym.



Przy okazji okazalo sie ze droga ta przecina stara doline rzeczna na skraju ktorej znajduje sie zwirowisko, a na dnie piekne torfowisko.

Ul. Turystyczna:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heodes
Niedorzecznik prasowy


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 217

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba trudno ustali? czy to miejscowy kamie?, czy przywieziony podczas remontu drogi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Nie Gru 31, 2006 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z obserwaci otoczenia wyglada to na material miescowy, wydobyty podczas poglebiania rowow przydroznych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejna skamienialosc.
Odcisk muszli w krzemieniu. Kamien znaleziony 1 dnia 2007 roku na terenie ekspoloatowanej piaskowni na Lyzwach.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Ta skamienialosc z mojej kolekcji ma juz dobrych kilka lat - oczywiscie tych kilka lat to stoi na mojej polce Very Happy.
Wazy kilka kg i jest nia fragment skamienialej klody wraz z jej odciskiem - w piaskowcu. Przynioslem ja w plecaku z odleglego o kilkanascie kilometrow nieczynnej kopalni gliny w Soltykowie. Gdy dokonalem tego pod koniec lat 80' nie przypuszczalem ze w kilka lat pozniej okaze sie ze tam odkryto slady dinozaurow.
A ja tylko poszedlem na gagaty (liczylem na kilka sztuk i kilka deko) a przynioslem skamieniala klode.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Ta skamienialosc pochodzi ze zwirowni zza kosciola we wsi Kierz Niedzwiedzi. Nie wiem co to za organizmy w niej sie zatracily, ale licze na pomoc specjalistow w celu ich identyfikacji Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heodes
Niedorzecznik prasowy


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 217

PostWysłany: Sob Sty 06, 2007 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wed?ug mnie to fragment rafy koralowej. Dla porównania:




Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Obserwacje przyrodnicze Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Emerald Theme by Lorkan Themes

Theme Design© 2004(c) by: Lorkan Themes

Wszystkie znaki © nale?a do ich prawowitych w?ascicieli
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.12 sekund


TOP SWIETOKRZYSKIE !