Skar?yski Wortal Turystyczny
  Zarejestruj się   | Strona Główna |     | Albumy |     | Forum |     | Artykuły |     | Poczta |              

           

Skar?yski Wortal Turystyczny: Forums

Skar?yski Wortal Turystyczny :: Zobacz temat - Architektura drewniana Suchedniowa - gin?ca

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Architektura drewniana Suchedniowa - gin?ca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Zabytki, muzea
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 10:25 am    Temat postu: Architektura drewniana Suchedniowa - gin?ca Odpowiedz z cytatem

Suchedniów i okolice obfituj? w du?? ilo?? zachowanych w dobrym stanie domów drewnianych. Domy te maj? cz?sto ponad 100 lat. Warto zatrzyma? si? i zachowa? ich pamie? w obiektywie.

Dzi? przy okazji odwiedzin przy jednym z ostatnich wielkich m?ynów (wybudowany na rzece Kamionce w miejscu gdzie kiedy? sta?a ku?nica) w J?drowie



uad?o si? odnotowa? w obiektywie 2 drewniane domy:

1. ul Koszykowa 16 - Zabudowana zagroda drewniana wykonana z ciosanych belek. Wida? ?e jej czas ju? jest policzony. W mojej ocenie obiekt nadaje si? do przenisienia do skansenu.



2. ul Berezów



Dziwne zdj?ce Question

Przykra sprawa. Podczas fotografowania domu do mnie i Andrzeja wyszedl z domu obok w?a?ciceiel chaty i w do?? arogancji sposób zabroni? robi? jej zdj??. Stwierdzil ?e mamy przy nim saksowa? zdj?cia i jak co? to nas sprawdzi. Aaaa je?li chcemy zachowa? zdj?cia to mamy mu zap??ci?. No có?. Fotografie wykona?em z drogi publicznej i teren na którym znajdowa? si? dom nie by? oznaczony jako podlegaj?cy ochronie (jakiejkolwiek). Dyskutowa? nie b?d?, Andrzej próbowa? wyt?umaczy? w czym rzecz. Zostawili?my pana z jego dziwnym podej?ciem do ludzi z aparatmi. Je?li mieszkaniec maj?c na swoim terenie ponad 100 letni dom tak podchodzi do osób zainteresowanych tym jak sie on prezentuje to nie wró?y to dobrze temu miasteczku. Mam nadzieje ?e to odosobniony przypadek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heodes
Niedorzecznik prasowy


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 217

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 8:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fatalne zdarzenie zepsu?o mi humor na pó? dnia. No có? - bieda, niepewno?? jutra wywo?uj? u ludzi stan permanentnego zagro?enia, a to z kolei przek?ada si? na agresywne zachowania. Niezbyt to dobrze rokuje w obliczu proturystycznego przebudowywania powiatu. Nawet ?a?uj? tego ch?opiny, ?e mu na piwo nie da?em, ale jakby si? kulturalniej umia? zachowa? to i pewnie bym si? zlitowa?. W ka?dym razie moja dobra rada to z dala omijajcie t? cha?up?. Oczywi?cie umie?ci?em j? w naszych zbiorach, bo w tonie wypowiedzi delikwenta zawis?a jaka? nuta sugeruj?ca, ?e nied?ugo cha?upa zmieni swój wygl?d - czy?by jaka? samowolka budowlana? Zerkajcie zatem przeje?d?aj?c tamt?dy co z t? b?d? co b?d? zabytkow? cha?upk? dzia? si? b?dzie.
Obaj z Rzukiem s?yszeli?my, ?e ??da? op?aty za robienie zdj?? (s? ?wiadkowie). Odp?atne udost?pnianie obiektu do fotografowania (np. robienie zdj?? w muzeach, jaskiniach jest rzeczywi?cie odp?atne) i jest form? dzia?alno?ci gospodarczej, a za prowadzenie dzia?alno?ci gospodarczej powinno si? odprowadza? podatki. Ciekaw jestem czy posiada kas? fiskaln? i jakie s? stawki za umo?liwienie wykonania zdj??. Je?eli bowiem nie ma zarejestrowanej dzia?alno?ci to pobieranie przez niego op?at jest przest?pstwem gospodarczym co wymaga ?cigania przez odpowiednie organy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
polo
Der Freischütz ;)


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie historia ktora wam sie przytrafila jest raczej dosc nieprzyjemna i pewnie bym sie tez zdenerwowa? gdyby mnie to spotka?o.

Mysle jednak jezeli jest to jego wlasnosc prywatna to mogl zabronic wam robienia zdjec. A moze naleza?o najpierw zapytac a potem zaczac robic zdjecia, a nie odwrotnie. Takie zachowanie zawsze budzi u wiekszosci ludzi mieszkajacych na wsi podejrzenia. Mnie juz dwukrotnie spotka?a podobna przygoda, z czego raz zosta?em posadzony nawet o donos do gminy czy gdzies tam. Teraz jezeli posesja jest zamieszkana i ogrodzona, jezeli jest tylko mozliwo?c pytam o zgode. A w przypadku odmowy lub innego agresywnego zachowani po prostu odpuszczam, nawet nie dyskutuje. Po co sobie grabic? jeszcze widlami tudziez siekiera zarobie Very Happy.

W tym przypadku jezeli bedzie sie cos dzialo to moze warto zainteresowac konserwatora zabytków.

Widze jednak ze fotek nie sksowaliscie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
heodes
Niedorzecznik prasowy


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 217

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzuku wyt?umaczy? ?e klisza by mu si? prze?wietli?a. Dlatego dla wtajemniczonych pozostawiamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
polo
Der Freischütz ;)


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 28

PostWysłany: Nie Mar 04, 2007 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heodes napisał:
Rzuku wyt?umaczy? ?e klisza by mu si? prze?wietli?a. Dlatego dla wtajemniczonych pozostawiamy.


Very Happy Very Happy
Dobre, klisza. Laughing Ze tez w erze telefonów komorkowych ktos sie na to zlapa? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kolo13
Spacerowicz


Dołączył: Jul 20, 2006
Posty: 10

PostWysłany: Pią Mar 09, 2007 1:46 pm    Temat postu: Drewniana architektura Odpowiedz z cytatem

W Suchedniowie takich obiektów jest bardzo wiele m. in. na ulicach Bugaj , Langiewicza , Bodzenty?ska , Berezów a tak?e w Ostojowie i w Mostkach. Wiele z tych obiektów nada?o by si? do skansenu. KOLO
_________________
kolo13
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Zabytki, muzea Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Emerald Theme by Lorkan Themes

Theme Design© 2004(c) by: Lorkan Themes

Wszystkie znaki © nale?a do ich prawowitych w?ascicieli
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.07 sekund


TOP SWIETOKRZYSKIE !