Skar?yski Wortal Turystyczny
  Zarejestruj się   | Strona Główna |     | Albumy |     | Forum |     | Artykuły |     | Poczta |              

           

Skar?yski Wortal Turystyczny: Forums

Skar?yski Wortal Turystyczny :: Zobacz temat - Zapomniany mostek

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Zapomniany mostek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Historia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 10:04 pm    Temat postu: Zapomniany mostek Odpowiedz z cytatem

Na zapomnianej drodze le?nej, w zapomnianym lesie jest do tej pory zapomniany mostek na zapomnianym i dlatego nie nazwanym potoku okresowym.
Rzecz ma miejsce pomiedzy wsiami Gostków i Ubyszów. Potok pomimo tego, ?e do wielkich nie nale?y utworzy? ca?kiem sporawy w?wóz. Droga le?na przecinaj?ca tor strumienia zosta?a posadowiona na nasypie u którego podstawy niepozorny otór przepustu - mostku.



Niepozorny mostek w miar? g?ebszego przygl?dania okazje si? by? bardzo solidny.



Wnetrze jego obrazuje na jak wielkich osta?cach ska? piaskowca zosta?y po?o?one p?yty, jak wiele wysi?ku w?o?ono aby powsta?a ta solidna budowla.



Przekazy miejscowe mówi? o tym, ?e zbudowali go Niemcy (w domy?le podczas II woj. ?w.)(bo niemieckie to solidne :>), ale mam co do tego niejakie w?tpliwo?ci.

Most powsta? gdy? kto? wykorzystywa? intensywnie drog? - do czego ?

W XIX w obszar Bli?yna by? miejscem gdzie hutnictwo rozwija?o si? bardzo pr??nie. Bior?c pod uwag? ten fakt oraz wyst?puj?ce w ca?ej okolicy z?o?a rud ?elaza przypuszczam, ?e droga stanowi?? tras? transportu czy to piasku, rudy lub drzewa.

Jej dok?adny przebieg ma ta droga, gdzie prowadzi ? postaram si? zbada?.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
farciarz
Dreptak


Dołączył: Aug 27, 2006
Posty: 46
Skąd: Sko-Dolna Kamienna

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie czy dowiedzia?e? si? czego? wi?cej o tym mostku i drodze - wygl?da to na szlak dawnej kolejki w?skotorowej ale w tym rejonie, wed?ug mojej wiedzy, takiej nie by?o. Czy mo?esz poda? bli?sz? lokalizacj? tej drogi, mo?e na mapie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rzuku
Ja? W?drowniczek


Dołączył: Jan 30, 2006
Posty: 128

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 6:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nowego na powyzszy temat nie wiem.

Co do namiarow. Lesna droga prostopadla do drogi powiatowej Blizyn Ubyszow. Jadac od Blizyna skret w nia w lewo mniej wiecej w polowie lasu, punkt: N 51st 7' 14,59" - E 20st 45' 58,32".
Mostek w okolicy punktu: N 51st 7' 25,51" - E 20st 45' 20,06".
Ladnie mozna to zobaczyc na geoportalu (trzeba wylaczyc podzial katastralny bo zaslania widok):
http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
farciarz
Dreptak


Dołączył: Aug 27, 2006
Posty: 46
Skąd: Sko-Dolna Kamienna

PostWysłany: Sob Paź 24, 2009 3:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, dzi?ki za info - z Geoportalu korzystam ju? od dawna. Czy jeste? jednak pewny tych wspó?rzednych które mi poda?e?, tam nie ma ?adnej ?cie?ki ani strumienia, nie ma te? ci?g?o?ci drogi biegn?cej od szosy Bli?yn - Szyd?owiec, hmm...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Historia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Emerald Theme by Lorkan Themes

Theme Design© 2004(c) by: Lorkan Themes

Wszystkie znaki © nale?a do ich prawowitych w?ascicieli
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.08 sekund


TOP SWIETOKRZYSKIE !