Skar?yski Wortal Turystyczny
  Zarejestruj się   | Strona Główna |     | Albumy |     | Forum |     | Artykuły |     | Poczta |              

           

Skar?yski Wortal Turystyczny: Forums

Skar?yski Wortal Turystyczny :: Zobacz temat - Wra?enia z mBanku eXtreme 2007

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Wra?enia z mBanku eXtreme 2007

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Turystyka
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
krycz
Szlakowiec


Dołączył: Mar 23, 2007
Posty: 71

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 8:52 am    Temat postu: Wra?enia z mBanku eXtreme 2007 Odpowiedz z cytatem

W zawodach wzi??em udzia? po raz czwarty. Jak zwykle, impreza udana, chocia? drugi rok z rz?du mam zastrze?enia do organizacji konkurencji rowerów na najd?u?szym dystansie 200km. Wiem, ?e start jest honorowy i nie licz? si? zaj?te miejsca, ale opublikowany w internecie czas pokonania trasy jest ju? dla niektórych wystarczaj?cy, aby by?o o co walczy? i ... ?ama? regulamin. Skoro regulamin przewiduje start rowerzystów o godzinie 7:45, to chyba obowi?zuje wszystkich.... Tak mi si? wydawa?o, ale jednak tak nie jest Crying or Very sad . W tym roku do Sielpi dotar?em z przygodami i niestety nieco sie spó?ni?em. W ostatniej chwili we trójk? pobrali?my karty startowe i w po?piechu zacz??em przygotowywa? si? do startu. Z naszej trójki tylko ja jecha?em na dystans 200km i troch? zale?a?o mi na punktualnym starcie, bo wiadomo, szosowcy w grupie jad? szybciej, a samotnie trudno dogoni? najlepszych, zw?aszcza przy sobotnim wietrze. Niestety z?o?enie roweru i przebranie si? zaj??o mi kilkana?cie minut i nawet nie wiem z jakim, ale wystartowa?em z opó?nieniem. Pierwsi wyprzedzeni to zawodnicy jad?cy na tras? krótsz?. Pytam po drodze, gdzie nale?y podsteplowa? kart?, bo w po?piechu nawet na ni? nie zajrza?em. Nie mia?em kogo zapyta?, bo d?ugodystansowcy ju? sporo byli przede mn?. Dotar?em do D?by, wyjmuj? kart? i tu dopiero jest moje zdziwienie,... Kart? pobra?em na 85km, wi?c dalej nie wiem, gdzie trzeba potwierdza? przejazd z trasy. Nic, my?l? sobie, zaraz dogoni? jakich? 200-kilometrowców. Pytam w sklepie czy byli przede mn? tutaj kolarze, tak byli kilkana?cie miniut, ale pierwsi to ju? z godzin? temu. Co? si? pani pomyli?o, pomy?la?em: wiem, ?e wczoraj startowali te? kolarze, to pewnie o tych my?la?a. Chyba zaraz za D?b? dogoni?em pierwszych z dwusetki i zasi?gn??em informacji o miejscach najbli?ych potwierdze?. Wiatr wia? pot??nie, ale pr?dko?? utrzymywa?em w okolicach 32km/h, co pozwala?o wyprzedza? kolejnych zawodników,.. Jednak moich kompanów ze Skar?yska ci?gle nie widzia?em. Doje?d?am do ?arnowa i widz?,... stoj? znajome sylwetki. Pytam Kazika B, czy s? przed nimi inni? Odpowied? brzmi, ?e s? pierwsi, bo jad? od startu, wi?c wiedz? najlepiej. Zapyta?em jednak w sklepie, czy byli ju? tutaj dzisiaj po potwierdzenia kolarze. Byli, godzin? temu - odpowiada ekspedienka Shocked . Spojrza?em na licznik: przejecha?em ponad 33km. Chyba komentarza to nie wymaga. Podobnie jak w roku ubieg?ym grupa "zawodowców" chc?c chyba komu? zaimponowa?, startuje godzin? przed wszystkimi, aby móc "uzyska?" ?r?dni? pr?dko?? przekraczajac? 40km/h. Szkoda, ?e tych nazwisk nie widz? nigdzie na wy?cigach elity. Z czasem, jaki osiagaj? na mBanku, zarówno w roku ubieg?ym jak i tym, mogliby wygrywa? wy?cigi Pro-Turu Very Happy .
Mniejsza z tym. Dalej jedziemy ju? w pi?tk?. Nie ukrywam, ?e lubi? je?dzi? szybko, oczywi?cie jak na swoje mo?liwo?ci, wi?c tempo utrzymujemy stosunkowo wysokie (33-37km/h), a jedziemy ca?u czas pod wiatr, albo przeszkadzajacy boczny. Zmiany nast?puj? p?ynnie, jednak do Opoczna doje?d?amy we trójk?. Idziemy po potwierdzenia, a w tym czasie doje?d?aj? pozostali z naszej pi?tki. Dla nich jest to jednak zbyt mocne tempo. Sobotnia pogoda nie sprzyja?a na "spacery rowerowe", wi?c postanowili?my we trójk? utrzymywa? wy?sze tempo jazdy, aby przynajmniej nie zmarzn??. Przed Tomaszowem dopada nas ulewa. Nie zd??y?em nawet wyj?? przeciwdeszczówki, a ju? by?em ca?kowicie mokry. Jedziemy w deszczu mocno peda?uj?c. W Tomaszowie spostrzegamy, ?e jeste?my z Kazikiem we dwóch. Troch? b??dzimy, pytamy o drog?, ale wreszcie znajdujemy sie na trasie wylotowej na Smardzewice. Po chwili podje?d?a do nas kolega Marcin, który gdzie? nam si? zawieruszy? przed Tomaszowem Wink . Znowu jedziemy w trójk?. Po jakim? czasie Marcin zwalnia tempo twierdz?c, ?e jednak jest za wysokie i postanawia jad?c sopkojniej, poczeka? na innych. Do Sielpi dotarli?my we dwójk? i oczywi?cie wiedz?c, ?e przed nami pewnie z godzinnym wyprzedzeniem przyjechali kolarze elity. Szkoda, ?e taka "czo?ówka kolarstwa polskiego" nie pozwala na zaznanie przyjemno?ci z jazdy w ich towarzystwie zwyk?ym ?miertelnikom. Dobrze, ?e w kraju organizowane s? te? inne otwarte zawody, gdzie maj? szanse spotkania si? zarówno zawodowcy jak i amatorzy i przynajmniej na jakim? krótkim odcinku pojecha? rami? w rami?. Zdaj? sobie spraw?, ?e nie mam szans mkn?? na rowerze z pr?dko?ci? przekraczajac? 50km/h przez 200km (taka chyba pr?dko?? wyjdzie tym pierwszym po odliczeniu czasu potrzebnego na podbicie kart startowych na trasie Very Happy ), ale chocia? popróbowa? utrzyma? ko?a na odcinku 10km,... to by?oby co?
Ogólnie przyjecha?em zm?czony i zadowolony, nawet z pogody, bo spodziewa?em si?, ?e b?dzie znacznie gorzej. Troch? d?u?y?o si? oczekiwanie na zako?czenie imprezy (o 20:00), ale trzeba by?o cierpliwie czeka? na pozosta?ych, wi?c bez ?adnych oznak niezadowolenia poszli?my sobie z Kaziem do "Biedronki" na rybk?. Kazik wypatrzy? jednego z "czo?ówki". Razem ?cigaj? si? w mastersach, wi?c znaj? si? jak "?yse konie". "Ochrzandoli?" go, delikatnie mówi?c, za ?amanie regulaminu, ale Tamten zbagatelizowa? ca?? spraw?, twierdz?c, ?e nie ma co kruszy? kopii o 5-minutowy fallstart (...jak ten czas szybko leci dla niektórych Rolling Eyes ) . Do s?du nie idziemy, protestów sk?ada? nie zamierzamy, bo kolarze, to taka zgodna rodzina, ...bez ironii.
Na przysz?o??, warto by?oby przed samym startem odczyta? list? startuj?cych i sprawdzi? obeco??. Przecie? to nic nie kosztuje.
W sumie by?o OK i z niecierpliwo?ci? czekam na przysz?y rok, aby znowu spotka? si? z fajnymi lud?mi i w mi?ej przyjacielskiej atmosferze przy ognisku, dyskutowa? bez ko?ca jak to dobrze cyklist? by?.

pozdrawiam krycz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pierro
Spacerowicz


Dołączył: Apr 20, 2007
Posty: 18

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 12:19 pm    Temat postu: Re: Wra?enia z mBanku eXtreme 2007 Odpowiedz z cytatem

[quote="krycz"]W zawodach wzi??em udzia? po raz czwarty.
no krycz nie?le ci? to wkurzy?o widz?, no powiem szczerze ze mnie te? to zabola?o.Cz?owiek goni ,stara si?,jest przekonany ?e jedzie z przodu a tu okazuje si? na mecie ?e ju? dziesi?ciu przyjecha?o godzin? wcze?niej.Nie rozumiem tylko post?powania tych "?cigantów".Co im to daje ? Jak?? satysfakcj? ? dla mnie to jest zupe?nie niezrozumia?e.
Je?li chodzi o mnie to do Opoczna tak jak napisa?es trzymalismy sie razem.Potem wasza trójka odjecha?a Sad .Niestety ty i kazik jeste?cie poza zasi?giem.Pó?niej doszli?my koleg? Ma?ka ktory z wami jecha? i razem w czwórk? dojechali?my do sielpi.
Ogólnie impreza udana , szkoda ?e pogoda nie dopisa?a.
Acha dzi?ki za p?ytk? ze zdj?ciami z maratonu koneckiego,ka?dy tam si? odnajdzie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cave
Dreptak


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 26

PostWysłany: Sob Wrz 22, 2007 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Rowniez bralem udzial w maratonie po raz czwarty na trasie 200km. Do Sielpi dotarlem w momencie jak startowali rowerzysci. Na trase wyjechalem ok 8:15-20. Moje tempo bylo spacerowe. Dopiero w Inowlodzi udalo m sie dogonic dwoch zawodnikow, trzeciego przed Tomaszowem, z ktorym zreszta razem juz we dwojke pokonywalimy trase.

Jesli chodzi o sama organizacje to w tym roku byla najgorsza. Wreczenie medali bylo dosc chaotyczne. Sporo osob ze wzgledu na aure zrezygnowalo z udzialu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krycz
Szlakowiec


Dołączył: Mar 23, 2007
Posty: 71

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierro, a jednak a? tak mnie to nie wkurzy?o,.... Rozmawia?em z Kazikiem i On twierdzi, ?e zbyt delikatnie to przedstawi?em Laughing .
Pierro napisał:
Nie rozumiem tylko post?powania tych "?cigantów".
Dla mnie jedynym powodem takiego post?powania musi by? ch?? przyjazdu na met? przed pozosta?ymi. Innego, logicznego wyt?umaczenia startu godzin? przed wszystkimi nie widz?.
To, ?e jest grupa kolarzy, którzy chc? przejecha? maraton w tempie wy?cigowym, a nie wycieczkowym, jest dla mnie ca?kowicie zrozumia?a, bo sam do nich nale??. To, ?e s? te? tacy, ktorzy jad? turystycznie, te? mnie nie dziwi, bo te? czasami tak je?d??. Rozumiem, te? takich którzy zamiast na maraton, jad? w sobot? rowerami zupe?nie inn? tras?, albo ogl?daj? telewizj?... (nie ma obowi?zku udzia?u w mBanku eXtreme Very Happy ). Je?eli jednak, kto? decyduje si? wzi?? udzia? w organizowanej imprezie, to powinien dosotosowa? si? do obowi?zuj?cych regó?, zw?aszcza, ?e na maratonie nie ma s?dziów, punktów kontrolnych, a udzia? jest honorowy.
regulamin napisał:
1. Uczestnictwo w imprezie ma charakter honorowy. Organizator przewiduje prowadzenie klasyfikacji, lecz bez nagradzania najszybszych zawodników.

2. Wszystkich uczestników obowi?zuje podpisanie tzw. karty „Fair play", pokonywanie wybranego dystansu z numerem startowym.

3. Uczestnicy pokonuj?cy dystans w sposób nie dozwolony, skracaj?cy sobie tras? zostan? zdyskwalifikowani.


pozdrawiam krycz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krycz
Szlakowiec


Dołączył: Mar 23, 2007
Posty: 71

PostWysłany: Wto Paź 02, 2007 12:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hurrrra. S? wyniki mBanku.
Troch? przera?ony jest Kazik B, bo w przysz?ym roku na Mistrzostwach Polski mastersów w je?dzie parami na czas mo?e nie mie? pary. Jurek K, z którym w tym roku tworzyli team, na mBanku 200km przejecha? w 5h 44min. Odliczaj?c tylko godzink? na podbicie 16 piecz?tek potwierdzajacych przejazd tras?, czystej jazdy by?o max 4h 44min, a wi?c ?rednia predko?? 42,25km/h Shocked Shocked Shocked ... tyle samo co na odcinku 17km w Bli?ynie.
Szkoda, ?e takiej formy Jurek nie mia? na mistrzostwach w Bli?ynie. Jak nic byliby mistrzami,... ale to wina Kazika. Na mBanku Kazik B. przyjecha? z czasem ponad godzin? gorszym od Jurka i innych ze Staszowa....
... nic to,... przynajmniej znamy ju? zwyci?zców przysz?orocznego "Tour de Pologne" Very Happy

Ogladajac wyniki na dystansie 85km prze?y?em kolejny szok. To, ?e moja lepsza po?owa je?dzi ca?kiem, ca?kiem rowerem, wiedzia?em, ale ?e tak szybko? ... nawet ona sama by?a zdziwiona Shocked .
W ogóle to wed?ug wynikow przyjecha?a w towarzystwie jakich? facetów,... a mówi?a mi ?e tak fajnie podró?owa?o jej si? z przemi?? rodzink? Orli?skich. Co? kr?ci Evil or Very Mad

Szuka karty startowej, bo inaczej od dzisiaj na niedzielnych rowerowych wycieczkach koniec z ulgowym traktowaniem Razz

Pozdrawiam krycz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robtheone
Newbie
Newbie


Dołączył: Jan 11, 2008
Posty: 2

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Szukam wyników z ostatniego mBank Extreme - Sielpia 2007 i nie mog? ich nigdzie namierzy?. Very Happy Je?li kto? ma jakiego? linka, to prosz? o podanie.
Ogólnie imprezka by?a ok, jecha?em tam z nastawieniem aby si? dobrze bawi? i tak w?a?nie by?o. W tym roku czyli ju? 2008 równie? zamierzam wzi?? udzia? w imprezce, tylko tym razem w dwóch konkurencjach. (rower 200 km i chód 50 km).
Pozdrawiam all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cave
Dreptak


Dołączył: Jun 27, 2006
Posty: 26

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pttk-konskie.dmkhosting.net/modules.php?name=News&file=article&sid=7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Emerald Theme by Lorkan Themes

Theme Design© 2004(c) by: Lorkan Themes

Wszystkie znaki © nale?a do ich prawowitych w?ascicieli
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 0.07 sekund


TOP SWIETOKRZYSKIE !