Skar?yski Wortal Turystyczny
  Zarejestruj się   | Strona Główna |     | Albumy |     | Forum |     | Artykuły |     | Poczta |              

           

Skar?yski Wortal Turystyczny: Forums

Skar?yski Wortal Turystyczny :: Zobacz temat - Kolejka ?azy-Brzask

 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Kolejka ?azy-Brzask

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Turystyka
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
maslik
Szlakowiec


Dołączył: Feb 03, 2006
Posty: 58

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2006 7:33 am    Temat postu: Kolejka ?azy-Brzask Odpowiedz z cytatem

Jak obiecywa?em, opisuj? kolejk?.
Nie widz? nigdzie u siebie opcji dodawania artyku?ów (a i tak pewnie nie mam poj?cia jak sie to robi Razz) wi?c musz? to da? tutaj

Kolejka le?na mi?dzy ?azami a Brzaskiem jest do?? zagadkowa. Ci??ko dotrze? do jakich? materia?ów na jej temat. Nie figuruje jeszcze na austriackiej mapie z 1915. Mapa WIG z okresu mi?dzywojennego powinna zawiera? pewne informacje, lecz niestety nie mam dost?pu do arkusza Ko?skie. /*gdy takowy si? znajdzie b?dzie mo?na u?ci?li? */
Pó?nocna cz??? kolejki poza niebieskim szlakiem jest obecnie zapomniana i rzadko ucz?szczana. A szkoda, bo przechodzi przez jeden z najbardziej malowniczych obszarów le?nych w okolicy.
Pierwszy kilometr opisanej trasy ze wzgl?du na koleiny i le??ce ga??zie nie bardzo nadaje si? do jazdy rowerem. Równie? krótki odcinek zaraz po zej?ciu z niebieskiego szlaku oznacza ewentualne prowadzenie roweru, ale w tym przypadku uwa?am, ?e warto.

0 – Pocz?tek widocznej cz??ci kolejki. Ci??ko doszuka? si? jakich? ?ladów jej kontynuacji w kierunku pó?nocno –zachodnim.

0,2 – Wilgotny, mszysty bór z udzia?em modrzewia. Stanowisko ?ci?le zwi?zanego z modrzewiami chronionego grzyba – borowca d?tego boletinus cavipes. /*link kiedy artykul powstanie, fotki mam*/

0,5 – Pierwszy, obecnie zniszczony przepust na trasie kolejki. Po prawej stronie nasypu wiosn? tworz? si? bardzo malownicze okresowe bajora. Po lewej drzewostany ??gowe.

0,7 – Siewki jod?y, le??ce ga??zie i rozmyte koleiny uniemo?liwiaj? ewentualn? jazd? rowerem (zawsze mo?na i?? pieszo albo prowadzi? rower Razz).

1,0 – Ruiny drugiego mostu na okresowym cieku wodnym. Pozosta?y z niego tylko kamienne przyczó?ki poro?ni?te paprociami

1,1 – Niebieski szlak wchodzi na tras? kolejki. Aby jej nie zgubi? nale?y pilnowa? rowu po prawej stronie.

1,6 – Kolejka odbija w prawo, szlak w lewo. Pocz?tkowy odcinek po tym skr?cie do?? zaro?ni?ty, ale niewysoki nasyp i rowy po bokach sprawiaj?, ?e ?atwo trzyma? si? trasy.

1,7 – Jod?y o ponadmetrowym obwodzie s? ?wiadkami czasu, jaki min?? od porzucenia kolejki.

2,0 – Chyba najciekawsze miejsce na trasie, kamienno-betonowy most nad okresowym strumieniem. Puszcza?ski charakter lasu i wielko?? tego nieu?ywanego od dawna obiektu sprawiaj?, ?e robi on du?e wra?enie. Bardzo podobne mostki zbudowane w latach 30 mo?na znale?? na trasie kolejki Zagna?sk-Suchedniów. /*link je?li artyku? powstanie*/.

2,5 - Po prawej mo?na znale?? bloki kamienne wykopane prawdopodobnie w trakcie budowy kolejki.

3,1 – Kolejka znów ginie w krzakach. Po przebiciu zaro?li wykop znów jest wyra?ny i prowadzi do ?ó?tego szlaku w stron? Brzasku za? droga w lewo (w dó?) prowadzi do ?ó?tego szlaku w stron? cmentarza

3,2 – Po??czenie z ?ó?tym szlakiem. Dalszy opis tu /*link do odpowiedniego miejsca opisu ?ó?tego*/

Fotki zgodnie z numeracj? w nazwach plików odpowiadaj? kolejnym punktom kilometra?u i opisu
http://lmasliko.fotosik.pl/albumy/56459.html


A oprócz tego
Fotki z rezerwatów cisa:
http://lmasliko.fotosik.pl/albumy/56487.html
Bo w galerii rezerwaty s? wyszczególnione ale nie ma zadncyh fotek (niestety sam nie mog? doda? bo nie mam takiej opcji)

Fotki z Zelejowej i Ch?cin
http://lmasliko.fotosik.pl/albumy/57907.html

Fotki z Miedzianki
http://lmasliko.fotosik.pl/albumy/57904.html

Fotki ro?lin i grzybów o których zamierzam co? skrobn??
http://lmasliko.fotosik.pl/albumy/56521.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tomczyk
Dreptak


Dołączył: Jun 26, 2007
Posty: 33
Skąd: skarzysko kamienna

PostWysłany: Pią Cze 29, 2007 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sie zawsze zastanawialem po co tam byl ten most Smile
a tak do autora!!! daj mi swoje gg bo mam do ciebie sprawe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Skar?yski Wortal Turystyczny Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Emerald Theme by Lorkan Themes

Theme Design© 2004(c) by: Lorkan Themes

Wszystkie znaki © nale?a do ich prawowitych w?ascicieli
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.
PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Powered by TURBO NUKE PL

Tworzenie strony: 3.45 sekund


TOP SWIETOKRZYSKIE !